Wszechstronne zastosowanie zatyczek korkowych

Zatyczki korkowe są fantastycznym naturalnym produktem wytwarzanym z kory dębu korkowego, który rośnie w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Pozyskiwanie korka jest restrykcyjnie przestrzegane i wykonują je tylko wykwalifikowani pracownicy. Zatyczki korkowe pełnią funkcję nie tylko praktyczną, ale również ozdobną. Najwięcej zatyczek produkowanych jest do butelek z winem i to właśnie one cieszą się największa popularnością. Można zamykać nimi również inne pojemniki z lekami czy płynami.

Niezwykłą i szeroką gamę zatyczek korkowych znajdziemy na stronie www.cork24.co.uk/26-cork-stoppers.
color cork

Podział korków ze względu na ich zastosowanie

Korki walcowe
Ze względu na swój kształt, stosuje się je przeważnie do zatykania butelek, w których niezbędne jest zastosowanie korkociągu. Świetnie dostosowuje się do szyjki butelki, która posiada nierówności. Gwarantuje to doskonałe zamknięcie butelki w czasie przechowywania płynu.

Korki stożkowe
Wykorzystuje się je do butelek, których nie otwieramy za pomocą korkociągu. Aby korek zapewnił maksymalna szczelność, dolna średnica butelki powinna być większa o co najmniej dwa milimetry od średnicy szyjki. W przypadku zawartości butelki innej niż płyny, dolna średnica może być równa wewnętrznej średnicy szyjki butelki.

Korki ozdobne
Stosowane są szczególnie do butelek ozdobnych, których zawartość będzie szybko spożywana i mają kształt tzw. „grzybka”. Można je wielokrotnie używać, dzięki czemu świetnie sprawdzają się do opakowań ceramicznych i kosmetycznych.
podkladka

Na rynku wytwarzane są dwa rodzaje korków:

  • Naturalne (lite) – wykonane z jednego kawałka kory. Dzięki temu zatyczki naturalne cechuje wyjątkowa jakość i parametry. Korki lite idealnie nadają się jako zatyczki do szklanych pojemników, idealnie zachowują trwałość bez naruszania proporcjonalności składników.
  • Aglomerowane – wykonane są one z połączenia zmielonego granulatu korkowego ze spoiwem, dopuszczonym do kontaktu z żywnością. Świetnie sprawdzą się w pojemnikach szklanych, plastikowych, a także ceramicznych. Są jednorodne, gwarantują odpowiednią szczelność i są bardzo ekonomiczne.

Wszystkie zatyczki korkowe charakteryzują się wysokimi parametrami i dobrą jakością. Nie kruszą się i są niezwykle elastyczne. Nie wchodzą w reakcje chemiczne z innymi produktami. Są idealnym pomysłem do zamykania pojemników z ciekłymi płynami, jak i substancjami stałymi.
pepper